Overview

Děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity vypisuje výběrové řízení, č. j. OU-132290/25-2024, na obsazení akademického pracovního místa:

Docent / docentka se zaměřením na obecnou psychologii

Datum nástupu:

·         02. 01. 2025, nebo dle dohody.

Předpokládaný úvazek:

·         50 %.

Jazyk výběrového řízení:

·         čeština.

Mzdové podmínky:

·         dle Vnitřního mzdového předpisu OU.

Náplň práce:

·         zajišťuje výuku v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech (včetně vedení a oponování závěrečných prací) a podílí se na rozvoji těchto studijních programů;

·         je školitelem v doktorských studijních programech;

·         aktivně se podílí na tvůrčí činnosti – zejména formou řešení náročných výzkumných a vývojových úkolů se zásadním významem pro daný obor, na aktivní publikační činnosti v recenzovaných časopisech, popřípadě jinou formou publikačních výstupů podle požadavků oboru a v souladu s požadavky standardů tvůrčí činnosti na OU, zabezpečením, vedením/koordinováním projektů základního/aplikovaného výzkumu, včetně zajištění zdroje financování, aktivní účastí na vědeckých konferencích a odborných setkáních, aktivní prezentací výsledků tvůrčí činnosti;

·         podporuje třetí roli univerzity – zejména formou popularizace tvůrčí činnosti, na administrativě a managementu spojeném s vykonávanou činností a na samosprávě univerzity.

Požadavky:

·         jmenování docentem / docentkou v oboru obecná / sociální psychologie nebo psychologie uznatelné dle platných předpisů ČR;

·         předpoklady pro pedagogickou a vědecko-výzkumnou činnost;

·         aktivní vědecká a publikační činnost v oboru psychologie (s důrazem na publikace v časopisech IF/Scopus) za posledních 5 let;

·         zkušenosti s řešením vědeckých grantů;

·         EU research level: R3 – Established/R4 – Leading (research group);

·         znalost anglického jazyka, min. na úrovni B2 Evropského referenčního rámce pro jazyky;

·         znalost českého jazyka, min. na úrovni C1 Evropského referenčního rámce pro jazyky;

·         výborné komunikační dovednosti;

·         samostatný, odpovědný a kreativní přístup k práci;

·         morální a občanská bezúhonnost.

Nabízíme:

·         8 týdnů dovolené za kalendářní rok (v případě 100% pracovního úvazku);

·         5 dní volna k léčení (po zkušební době a při úvazku 50 % a více);

·         příjemné pracovní prostředí a zázemí stabilního zaměstnavatele;

·         pružnou pracovní dobu;

·         možnost příležitostné práce z domova;

·         jazykové a jiné univerzitní vzdělávací kurzy;

·         možnost využívat zdarma služby univerzitní knihovny;

·         MultiSport kartu a příspěvek na sportovní aktivity na sportovištích univerzity;

·         zvýhodněné ceny mobilních tarifů v rámci zaměstnaneckého benefitního programu;

·         zvýhodněné finanční produkty a služby u různých bankovních institucí;

·         a mnoho dalšího.

Zaujala vás naše nabídka?

Nejpozději do 14. 11. 2024 (včetně) nám v elektronické podobě na adresu PersonalniFF@osu.cz zašlete tyto dokumenty:

·         podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů (ke stažení zde);

·         motivační dopis;

·         profesní životopis s přehledem dosavadní praxe;

·         kontakt (e-mail, telefon) na dvě osoby, které mohou podat reference;

·         kopie dokladů o dosaženém VŠ vzdělání;

·         přehled publikační činnosti (za posledních 5 let).

První kolo výběrového řízení proběhne posouzením zaslaných materiálů.

Do druhého kola budou pozváni pouze vybraní uchazeči.

Vyhlašovatel je oprávněn bez uvedení důvodů výběrové řízení prodloužit, přerušit, zrušit nebo nevybrat žádného z uchazečů.