Overview

Děkanka Přírodovědecké fakulty Ostravské university oznamuje vypsání výběrového řízení na následující pozici

  • Excelentní výzkumník v oboru sociální geografie, lokálního a regionálního rozvoje nebo tranzice k udržitelnosti – projekt STENEO: Společenská dimenze nových Technologií v ENErgetice v Ostravské metropolitní oblasti

Pozice spoluřešitele bude obsazena v rámci projektu „STENEO: Společenská dimenze nových Technologií v ENErgetice v Ostravské metropolitní oblasti“, reg. č. CZ.02.01.01/00/23_021/0008591, výzkumný program Sociální udržitelnost energetické tranzice bydlení zahraničním výzkumníkem v oboru sociální geografie, lokálního a regionálního rozvoje nebo tranzice k udržitelnosti.

Co nabízíme:

  • Příležitost založit vlastní výzkumný tým v oblasti výzkumu, která je na fakultě nová
  • Práce v přátelském mladém mezinárodním týmu
  • Široká nabídka zaměstnaneckých benefitů, včetně slevy na vstup do univerzitních sportovních zařízení, přístup k aplikaci na online lékařské poradenské služby (uLékaře), pružná pracovní doba, možnost práce z domova
  • Život ve středně velkém městě s dobrou občanskou vybaveností

Náplň práce:

Očekáváme, že vybraný Excelentní zahraniční výzkumník bude:

  • Spolupracovat na vytvoření koncepčního rámce výzkumného projektu a specifikaci metodologie.
  • Řídit vědeckou práci v přidělené výzkumné oblasti (studie o účinnosti investic do energetické efektivnosti a dopadu investic na kvalitu života nájemníků).
  • Řídit postupy výběru vzorků a sběru primárních dat, řídit sběr a analýzu sekundárních dat. Řídit vyhodnocování primárních dat.
  • Přispívat k publikační činnosti v souladu s požadavky a standardy Ostravské univerzity na dané pozici.

Kvalifikační a další požadavky:

  • Odborné znalosti v oblasti sociální geografie, místního a regionálního rozvoje, studií tranzice k udržitelnému rozvoji nebo v příbuzném oboru v rámci FORD 5.
  • Znalost kvalitativních výzkumných metod a technik
  • Doktorský titul (Ph.D.). V případě titulu získaného v zahraničí, bude vyžadováno potvrzení získání vysokoškolského titulu zahraniční univerzitou.
  • Označení výzkumných pozic v EU: R3 – zkušený nebo vyšší pozice
  • 8x článek v časopise s impakt faktorem
  • H-index výzkumníka min. 8 na WoS (případně 60 doložených citací vlastní práce).
  • Zkušenosti s řízením výzkumu
  • Alespoň 2 prvoautorské publikace. Publikace musí být na mezinárodně porovnatelné úrovni (nejvýznamnější jsou ty, kde je výzkumník hlavním autorem, nebo časopisy v Q1 a Q2); možný přepočet 1x kniha = 4x článek v časopise s impakt faktorem, nicméně kniha musí být vydána v odpovídajícím vědecky uznávaném nakladatelství; lze zahrnout odkazy na preprinty, pokud jsou veřejně dostupné (preprinty musí být vhodně odkazovány buď odkazem na preprint, nebo DOI).
  • Zapojení do projektů základního/aplikovaného/smluvního výzkumu v oblasti sociální geografie, urbánních studií, městského a regionálního plánování a příbuzných společenských věd. Minimálně 3 výzkumné projekty za 10 let (případně absolvování zahraničních stáží v souhrnné délce 8 měsíců).
  • Plynulá angličtina na úrovni B2 nebo vyšší, znalost dalších jazyků je výhodou.
  • Samostatný, zodpovědný a kreativní přístup k práci

Předpokládaný pracovní úvazek:

1 volná pozice na 1,0 FTE

Předpokládaný termín nástupu:

1. dubna 2025 (nebo podle dohody)

Smlouva na dobu určitou do 31. března 2028 (36 měsíců). Předpokládáme prodloužení pracovního poměru po dobu trvání projektu do 31.12.2028.

Mzdové podmínky:

Podle Vnitřního mzdového předpisu Ostravské university a pro Excelentního zahraničního výzkumníka v projektu STENEO platí 1,0 FTE = 103 750 Kč za měsíc před zdaněním (hrubá mzda).

Jazyk, ve kterém proběhne výběrové řízení:

  • angličtina

Požadované dokumenty od účastníka (v angličtině):

Strukturovaný profesní životopis s přehledem dosavadních zkušeností a publikací.

Motivační dopis

Podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely výběrového řízení

Naskenovaná kopie dokladu o dosažení nejvyššího akademického titulu

Datum, způsob, forma a místo doručení žádosti a požadovaných dokumentů od účastníka:

Přihlášky do výběrového řízení obsahující všechny požadované dokumenty se zasílají elektronicky na následující adresu: personalni.prf@osu.cz. Žádosti zaslané jiným způsobem nebudou přijaty.

Lhůta pro včasné podání žádosti:

30. listopadu 2024

V prvním kole výběrového řízení budou posouzeny materiály předložené uchazeči. Pouze vybraní uchazeči budou pozváni k účasti na druhém kole pohovorů na dálku. Zadavatel si vyhrazuje právo výběrové řízení zrušit nebo rozhodnout o nepřijetí jakékoli přihlášky bez udání důvodu.

Tato pozice byla vytvořena za finanční podpory Evropské unie v rámci projektu STENEO: Společenská dimenze nových Technologií v ENErgetice v Ostravské metropolitní oblasti, reg. č. CZ.02.01.01/00/23_021/0008591, Operační program Jan Amos Komenský.

Kontakt:

Věcné konzultace jsou možné prostřednictvím e-mailu Mgr. Ondřeji Slachovi, Ph.D., vedoucímu výzkumného záměru projektu STENEO, prorektorovi pro strategii a rozvoj Ostravské university: ondrej.slach@osu.cz.