CZ-OPENSCREEN: Národní infrastruktura chemické biologie (Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.) hledá vysoce motivovaného spolupracovníka pro identifikaci bioaktivních látek a potenciálních léčiv.

Pracovní náplň:

  • Vývoj enzymatických testů pro profilování knihoven chemických sloučenin
  • Vývoj a provádění experimentů s vysokou propustností (high-throughput screening)
  • Obsluha hmotnostního spektrometru jak ve spojení s AE (acoustic ejection) tak s kapalinovou chromatografií (UHPLC, I-Class, Waters)
  • Údržba a kalibrace hmotnostního spektrometru Sciex Triple Quad 6500 (https://sciex.com/products/integrated-solutions/Echo-ms)
  • Pokročilá analýza dat a vytěžovaní znalostí z dat

Požadavky:

  • Mgr./Ing./Ph.D. v oboru analytické chemie, biochemie, či příbuzných oborů
  • Zkušenosti (min. 2 roky) v oblasti hmotnostní spektrometrie
  • Rozhodnost, schopnost komunikovat a spolupracovat s členy týmu, efektivně organizovat čas
  • Schopnost prezentovat a publikovat výsledky vědecké práce
  • Ochota učit se novým věcem, samostatnost, abstraktní a kritické myšlení, kreativita, flexibilita
  • Dobrá znalost anglického jazyka slovem i písmem podmínkou

Platové a jiné podmínky:

Nabízíme dobré platové ohodnocení, pracovní smlouvu na 1 rok s možností prodloužení na 5 let. Místo výkonu práce je Praha.

Unikátní možnost pracovat v nové a špičkově vybavené infrastruktuře a v dynamicky se rozvíjejícím multidisciplinárním týmu zahrnující specialisty v oborech biochemie, molekulární a buněčné biologie, medicinální chemie a cheminformatiky.

Sociální výhody:

5 týdnů dovolené, stravenky, možnost sportovního vyžití v krčském areálu Akademie věd (squash, volejbalový́ kurt, basketbal, posilovna).

Pracovní úvazek: plný pracovní úvazek
Počátek pracovního poměru: dle dohody, možno ihned.

V případě zájmu o tuto pozici zašlete motivační dopis a Váš profesní životopis nejpozději do 30.9.2024 na adresu jana.brazinova@img.cas.cz a v kopii na popr@img.cas.cz, bartunek@img.cas.cz. Více informací na www.openscreen.cz a www.img.cas.cz.