Přehled

Vedoucí vzdělávací laboratoře

Pracoviště: Ústav molekulární biologie rostlin
Pracovněprávní vztah: Pracovní smlouva
Typ pracovní pozice: Administrativní
Doba trvání: Doba určitá
Pracovní úvazek: Plný
Datum nástupu: 1. 1. 2025
Uzávěrka přihlášek: 15. 10. 2024

POPIS PRACOVNÍ POZICE:

Biologické centrum AV ČR, v.v.i., www.bc.cas.cz je největší česká výzkumná instituce zaměřená na komplexní ekologické, evoluční a vývojové aspekty života. Po vzoru Vienna Open Lab a Bioskopu Masarykovy univerzity zakládáme v Českých Budějovicích novou vzdělávací laboratoř na podporu moderního vzdělávání v biologických vědách pro základní a střední školy a širokou veřejnost.

Hledáme dynamickou/dynamického a nadšenou/nadšeného vedoucí/ho laboratoře vzdělávacích programů v oblasti life sciences, která/ý se zasadí o její fungování, atraktivitu a dlouhodobý rozvoj. Nabízíme zodpovědnou a smysluplnou tvůrčí práci, seberealizaci, profesní rozvoj a vzdělávání. Hlavní náplní práce bude každodenní chod laboratoře, její strategický a koncepční rozvoj, vedení týmu lektorů, příprava a vedení vzdělávacích kurzů, domlouvání spolupráce s partnery, školami, vzdělávacími institucemi, příprava a koordinace projektů, správa rozpočtu, reportování, etablování profese lektorů.

POŽADAVKY:

  • vysokoškolské vzdělání v přírodních vědách nebo příbuzném oboru
  • silné komunikační, organizační a manažerské dovednosti
  • schopnost řídit, motivovat a profesně rozvíjet tým lidí
  • proaktivní přístup k řešení problémů, vysoká míra samostatnosti při práci
  • zájem o inovace ve vzdělávání a jeho koncepční rozvoj
  • špičková znalost českého a anglického jazyka (min. B2), znalost dalších jazyků výhodou
  • zodpovědnost, otevřenost, orientace na cíl
  • předchozí zkušenosti s vedením lidí a vzděláváním v přírodních vědách výhodou

BENEFITY:

  • 5 týdnů dovolené ročně
  • dotované závodní stravování v naší vlastní jídelně
  • příspěvek ze Sociálního fondu na produkty zajišťující stáří
  • práce v institucí, která je nositelem HR Excellence in Research Award a implementuje evropské standardy v oblasti lidských zdrojů
  • mezinárodní multikulturní inspirativní a přátelské prostředí
  • rovnováha mezi pracovním a soukromým životem
  • jazykové kurzy zdarma (čeština pro cizince, angličtina pro Čechy)
  • příležitost účastnit se mentoringových programů jako mentor nebo mentee
  • zvýhodněné služby u smluvního operátora a banky
  • dětská skupina pro děti zaměstnanců (od 1. roku věku) přímo v kampusu

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE :

  • pozice na plný úvazek na tři roky s možností prodloužení, konkurenční platové ohodnocení
  • zaměstnání od 1. ledna 2025 nebo dle dohody

JAK SE PŘIHLÁSIT:

Pokud tě pozice zaujala, pošli nám svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a vizi vzdělávací laboratoře do 15. října 2024 prostřednictvím našich oficiálních webových stránek: https://jobs.bc.cas.cz/cz/detail/211 . Pro případné dotazy piš na email: dasa.bastlova@umbr.cas.cz